GALATASARAY SK TARAFTAR PLATFORMU
GALATASARAY SK TARAFTAR PLATFORMU

Sedat Doğan’dan TFF’ye: ”Haysiyetsiz kararlar veriyorsanız o koltuklarda oturmamalısınız.”

Galatasaray eski yöneticisi Sedat Doğan, TFF ve kurulllarını GS TV’de değerlendirdi.

Haysiyetsiz kararlar veriyorsanız o koltuklarda oturmamalısınız. AİHM’ne göre Türkiye’de Tahkim yalancı Tahkim’dir ve Türkiye’de bir kerelik değil sistematik bir ihlal yapılmaktadır. Türkiye’de tahkim yok hükmündedir, hukuksuz ve geçersizdir. Federasyon nezdinde planlanan yeni statüye göre kurulların oylamayla seçilmesi düzenlemesi tamamen göstermelik bir makyajdır, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin standartlarına ve kriterlerine yeterli değildir.

Eğer örgütlü olmasanız; neden Rizespor’un avukatı, Galatasaray’a yazdığı yazıda Tahkim Kurulu aleyhindeki suç duyurularını geri çekin diye protokole yazdırır? Bu hukuk dilinde şantajdır. Tahkim’deki arkadaşlar hep beraber şantaj suçunu işlemişlerdir. Galatasaray’a yapılan bu saldırı karşılıksız kalmayacaktır. Sevgili Tahkim’ciler bunun bedelini ödeyeceksiniz, o gün gelince bunun sonucunu göreceksiniz. PFDK, tahkim başkanları iş ortakları, al gülüm ver gülüm, dar alanda kısa paslaşmalar…

Hukuken vermemeleri gereken kararları veriyorlar. Örgütler de bu şekilde çalışıyor. 3 yöntem var: 1) kendi tarafına çek 2) diz çökert 3) yok et. Galatasaray’a yıllardır yapılmaya çalışılan bu.

Diğer Yazılar