GALATASARAY SK TARAFTAR PLATFORMU
GALATASARAY SK TARAFTAR PLATFORMU

Hala sıkıntı devam ediyor.

Osman Şenher / Milliyet Skorer

Dün gece daha farklı bir Galatasaray seyrederiz diye düşünüyordum. Kadrolar elimize geçtiği zaman ‘harika 11, bu oyuncularla futbol adına Hatay karşısında patlama yapar’ beklentisine girdik.
Ama maalesef kendi sahanda gol yiyerek maça başlıyorsun. Hatay’ın golünde Luyindama ile Nelsson yerde, rakip futbolcu ise göstere göstere takımını deplasmanda öne geçiriyor. İlk 10 dakikadan sonra Galatasaray orta sahada oyuna hakim oldu, Boey sağdan bindirmeler yaptı… Sarı-kırmızılılar devre bitinceye kadar üstün olan taraftı.
Fakat bakıyorsunuz, Berkan kaleci Munir ile karşı karşıya kalıyor, Diagne’ye pas vericem diye takımını %100’lük bir pozisyondan ediyor. Diagne on sekiz içinde, dört tane boşta arkadaşı varken, topu dışarı yolluyor.
Muhakkak Fatih Terim futbolcularını uyarıyordur. Ama bu final paslarında en ufak bir gelişme yok. Galatasaray’ın golünde Kerem’in harika pasında, Cicaldau’nun şutu direkten dönüyor, Feghouli tamamlıyor. Bu atağı maç boyunca bir kez gördük, o da gol oldu.
Taylan, Berkan ve Cicaldau… Bu üç futbolcu da genç isimler. İyi mücadele ediyorlar. Ama futbol çıtalarını yükseltmeleri lazım. Sadece koşmakla takımına fazla katkı yapamazsın. İyi paslar vereceksin, şutlar atacaksın, rakibi eksiltip pozisyona gireceksin. Ve bunları sürekli yapacaksın. Şu anda zaman zaman yapsalar da bu yetersiz kalıyor.
Diagne’ye sözüm yok. Tamam iyi bir santrfor. Ama artık takım oyuncusu olmazsan değerin yok. Boey dün gecenin yıldızıydı. Futbolundan büyük keyif aldım. Tükenmek bilmez enerjisiyle önemli hamleler yaptı.
Hatayspor’a gelince. Geçen sezonki kadrosunun yarısı gitti. Buna rağmen Ömer Erdoğan sistem hocası… Çok yakında eminim Hatay’ı aynı çizgisine getirecektir.
Son sözüm de Hüseyin Göçek’e, Simon Falette’nin ilk yarıda 18 içinde Nelsson’a yaptığı hareket tartışmasız penaltı. Ama maalesef bu pozisyonda Göçek de, VAR da gözlerini kapadılar.

Diğer Yazılar