GALATASARAY SK TARAFTAR PLATFORMU
GALATASARAY SK TARAFTAR PLATFORMU

Burak Elmas’tan medyaya Marcao ve Kerem raconu

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas, kulübümüzün Küçükçekmece Kürek Tesisleri’ni ziyareti sonrası Galatasaray Televizyonu’na gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Ziyareti sırasında kürek sporcularıyla bir araya gelen Başkan Burak Elmas, şunları söyledi:

HER SPOR ŞUBEMİZ BİZİM İÇİN ÖNEM ARZ EDİYOR

“Küçükçekmece bizim çok değerli bir tesisimiz. Ayrıca Küçükçekmece Belediye Başkanı’nın da bize teşrif etmesi bizi çok onurlandırdı. Küçükçekmece’de gerçekten bizim önemli projelerimiz var. Nasıl Florya, Mecidiyeköy Galatasaray ile anılıyorsa yakında lanse edeceğimiz bir diğer şubemizin de Küçükçekmece bağlantısıyla kabul ediyoruz ki Küçükçekmece’de Galatasaray markasının sahiplenildiği bir ilçemiz olacak. Burada geldik tesisimizi gezdik. Eksikliklerimizi gördük, sporcularımızla bir araya geldik. Şube sorumlularımızla bir araya geldik. Dediğim gibi Galatasaray bir spor kulübü. Her spor şubemiz bizim için önem arz ediyor. Bu ziyaretlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Galatasaray çok büyük bir kulüp. Vaktimiz dar onun için bu ziyaretleri yaparak eksiklikleri zaten şube sorumlusu arkadaşlarımız yapıyor ama ben de şahsen gelerek yerinde incelemek istedim.”

Başkan Burak Elmas, oyuncularımız Marcao Teixeira ve Kerem Aktürkoğlu’nun yaşadığı tartışma hakkında şu ifadeleri kullandı:

KİMSE GALATASARAY ÜZERİNDEN RACON KESMEYE VEYA REYTİNG KASMAYA ÇALIŞMASIN!

“Biz zaten yönetim olarak kesinlikle tasvip etmediğimiz bir olayı belirttik. Bizim bir kulüp içi disiplin talimatımız var bu disiplin talimatı gereği yapılması gereken örneğin savunma alma, bu savunma sonrası teknik heyet raporu alma ve bunun sonucunda gerekli yaptırımları yapmak üzere net belirtilmiş konularımız var. Biz disiplin sürecini kulübümüz içerisinde çalıştırmaya başladık. Fakat burada şunu da belirtmek isterim; tabii ki dışarıda gelişen olayları çok yakından takip ediyoruz. Hiç kimse unutmasın ki Galatasaray kuvvetli bir ailedir ve dışarıda sadece kendi hevesleri için Galatasaray’da alınması gereken aksiyonlarda kimse Galatasaray’a dikte edemez. Özellikle bazı televizyonlarda bazı yorumcular yaptığı seviyesiz yorumlara cevap vermiyor oluşumuz, nezaketimiz yanlış anlaşılmasın. Gerekli olduğu zaman en sert tepkiyi veririz ama herkes de dikkatli olsun. Galatasaray ile uğraşmasınlar. Biz tasvip etmediğimiz konuda iç cezai işlemleri başlattık. Fakat tekrar söylüyorum; iç! Bu bir aile meselesidir. Tek sıkıntısı naklen yayında meydana gelmesidir. Oyuncumuz zaten bu konuda gerekli açıklamayı yaptı. Biz teknik direktörümüzle, takım kaptanlarımızla hepsiyle görüşerek bu mevzuyu aile içinde gerektiği şekilde gereken cezayı vereceğiz ama dediğim gibi tekrar başka kimse Galatasaray üzerinden racon kesmeye veya reyting kasmaya çalışmasın. Galatasaray çok büyük bir aile ve biz aile olarak bu tür sorunları Galatasaray değerlerine uygun halletmenin yolunu zaten biliyoruz. Buradan bunu yapmaya çalışanları da şiddetle uyarıyorum.”

Başkan Elmas, Futbol Takımımızın UEFA Avrupa Ligi Play-off Turu’nda Danimarka temsilcisi Randers ile deplasmanda oynayacağı karşılaşma hakkında ise şunları söyledi:

GALATASARAYLILAR RAHAT OLSUNLAR

“Bu sene ciddi bir yeniden yapılanmaya gittik hocamızla beraber. Hocamız da zaten defalarca teknik anlamda bu yapılanmanın ne anlama geldiğini anlattı. Genç, Galatasaray’ın önümüzdeki 3-5 senesinde birlikte oynama kabiliyeti gösterecek yıldız adaylarını veya yıldızları transfer ettik. Tek şanssızlığımız tabii bu Türkiye’nin puanının düşüklüğü sebebiyle ön elemelerin erken başlamasıydı. Takımımız henüz bir arada yeni yeni oynuyor. Yani en son Rumen oyuncumuz ilk birlikte maç oynadı. Yeni stoperimiz ilk maçını henüz oynayamadı. Biz çok iyi işaretler görüyoruz. Hocamızdan aldığımız bilgi de bu yönde. Galatasaraylılar rahat olsunlar. Hakikaten Galatasaray’a yakışan ve gurur duyacakları bir takım yaratma konusunda emin adımlarla ilerliyoruz. Randers maçı bizim için önemli. Oradan umut ederim iyi bir sonuçla geri dönüp burada da artık direkt grup seviyesine kalmak için gerekli mücadeleyi vermek istiyoruz. Tüm oyuncularımıza başarılar diliyorum.”

Diğer Yazılar