GALATASARAY SK TARAFTAR PLATFORMU
GALATASARAY SK TARAFTAR PLATFORMU

Fırsatçılar için büyük şans

İlhan Tüysüz’ün köşe yazısı…

Galatasaray, Süper Lig’de açılış maçını Giresunspor deplasmanında oynadı. 2-0’lık galibiyetle 3 puana uzanan sarı-kırmızılılarda buruk bir sevinç yaşandı. Çünkü müsabaka esnasında yaşananlar üç puanın önüne geçti. Maçın 60. dakikasında Marcao’nun Kerem Aktürkoğlu’na kafa atma girişimi ve yumruk savurması futbolseverleri şoke etti. Olay Kerem’in kaçırdığı gol pozisyonunun ardından Marcao’ya sus işareti yapmasıyla başladı. Sonrası zaten malum…

Brezilyalı savunmacının yaptığı profesyonelliğe sığmayacak bir hareketti. Muhtemelen şu an Marcao da yaptıkları için pişmandır. Önce Kerem’in gönlünü alıp daha sonra da kesilen cezayı bir güzel kabullenecek! Galatasaray taraftarı dört gözle bu karşılaşmayı beklemişken; alınan 3 puan yerine Marcao ve Kerem arasında yaşananların konuşulması birçok futbolseveri üzdü haliyle… Galatasaray’ın herkesin malumu olan daha büyük problemleri varken; içeride bu tip olayların yaşanması cepheyi zayıflatır. Sezona yekvücut başlamak yerine büyük krizle girildi. Fatih Terim’in bu krizi adaletli bir şekilde çözeceğine inanıyorum. Marcao’ya gereken cezanın kesileceğine inanıyorum.

Sosyal medyada olayın sıcaklığıyla gerçek olmayan tepkiler de verildi. Mesela Marcao’nun sözleşmesinin feshedilmesi gibi… Hiç şaşırmadım çünkü bu yarayı kaşımak fırsatçılar için büyük şanstı! İnanıp yatırım yaptığın ve bu zamana kadar takımın en değerli isimleri arasına giren bir oyuncuyu tek kalemde silmek hiç de kolay değil. Aslında bunu isteyenlerin ajandası belli! Diyeceğim o ki tepkinizi koyun, isyan edin fakat Galatasaray’ı zayıflatacak, zarar verecek birtakım hareketler içinde dolaylı veya dolaysız bulunmayın.


MAÇTAN NOTLAR

Mücadeleden birkaç not aktarmak istiyorum. Diagne’nin attığı golde Feghouli’nin merkeze yaptığı koşu çok değerli. O esnada Diagne de Giresunspor stoperlerine üzerine çekmişti. Böylece kilidin açılması kolay oldu.
Ayrıca ben Sacha Boey’in takıma büyük dinamizm kattığına inanıyorum. Patrick Van Aanholt’un ceza sahasına girişleri farkı yaratan nokta olacak. Çünkü alışılmışın dışında bir profil çizen Van Aanholt, çizgide kalmak yerine sürekli rakip ceza sahasına giriyor. Bilindiği gibi Galatasaray’ın da son sezonlarda ceza sahasında çoğalma problemine ilginç bir katkı sağlayacak ilerleyen zamanlarda…

Diğer Yazılar