GALATASARAY SK TARAFTAR PLATFORMU
GALATASARAY SK TARAFTAR PLATFORMU

Fatih Terim’den Marcao ve Kerem açıklaması.

Fatih Terim, Süper Lig’de yeni sezona galibiyetle başladığımız Giresunspor deplasmanının ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Öncelikle maçı değerlendiren teknik direktör Fatih Terim, “İlk 15-20 dakika biraz yadırganacak bir haldeydik ama sonra toparladık. Golle beraber daha iyi oynamaya başladık. Penaltı kaçırdık. Sonra tekrar ikinci golü bulduk. İkinci yarı biz de 10 kişi kaldık.. Üç gün sonra bir maç oynayacağımızı düşünürsek gereksiz yere daha fazla koştuk ve efor sarf ettik. Çok fazla gol kaçırdık. Ligin ilk maçında, deplasmanda üç puan almak önemliydi. Onun için oyuncuları tebrik ediyorum.” diye konuştu.

“OLAYIN ÇÖZÜMÜ BİZE AİT”

Oyuncularımız Marcao Teixeira ve Kerem Aktürkoğlu’nun yaşadığı tartışma hakkında ise hocamız şu değerlendirmeyi yaptı: 

“Çok alışılagelmiş bir hadise değil. Futbol ailesi olarak hepimiz soyunma odasında, sahanın içinde her türlü münakaşayı ederiz. Hatta bazen birbirimize saldırma noktasına bile geldiğimiz olur. Yükseliriz, bazen yumruk yumruğa gelindiği olur; ancak sahada kendi takım arkadaşıyla böyle bir pozisyon yaşandığını ilk defa görüyorum. Henüz ne oluğunu anlamış değiliz. Ne olursa olsun hoş değil. İkisi de bizim oyuncumuz. Kerem bizim genç ve  kıymetli oyuncumuz. Kimsenin kimseye bir şey yapmasına müsaade etmeyiz. Futbolda bu tip münakaşalar söylemler, eylemler oluyor. Biz de bazen futbolculara yükseliyoruz ama bu iki dakika bile sürmez. Bunlar hep soyunma odasında veya antrenmanda olur. Bu meseleler önemli hadiseler değildir ve hep çözülür. Bu olay hiçbir şekilde hoş olmadı ama çözümü bize ait. Kimse merak etmesin bir şekilde çözeceğiz.

Fatih Terim, “Yaşanan olay üzerine bir yaptırım uygulanacak mı”, sorusuna cevaben şu ifadeleri kullandı: 

“Maçtan sonra yaptırım uygulanacak mı, şeklinde bir soru sizin kulağınıza söylendi sanıyorum. Yaptırımı yaparsak biz yapacağız. Kimseyi ilgilendirmez. Biz Galatasaraylılara, kamuoyuna ve futbol severlere sorumluyuz; ama önce kendi kulübümüze sorumluyuz. Gereğini her zaman yaptık ve yapacağız. Buradaki istekler bana gerçekçi gelmiyor. Kerem’in gençliğini koruyacağız. Marcao’ya da  yapılacak ne varsa başkanımız ve teknik heyet olarak biz yapacağız. Biz bu olayı çözeriz. Olayı maçın önüne geçirmeye niyetli değiliz. Hem tecrübemiz hem de başkan ve yönetimle olan ilişkimiz bu olayı çözmeye yeter. Önce bir sakin olalım. Ortalık biraz elektrikli.” 

“MARCAO HERKESTEN ÖZÜR DİLEYECEK”

“Marcao önce çıkıp önce Kerem’den, takım arkadaşlarından, Galatasaraylılardan, Türk futbolundan ve herkesten özür dileyecek. Sonrasına bakarız. Onu da öldürmeyelim ama ötekinin de hakkını kimseye yedirmeyelim. Bu tip hadiseleri burada olmasa bile başka yerde çok gördük ve hepsini çözdük… Kimsenin bilmemesine rağmen Melo-Riera olayını da açıkladık. O süreci yönettiğimiz gibi bunu da yönetiriz. Şu kadar sıkışık bir trafikte, herkese ihtiyacımız olduğu dönemde hoş olmadı. Bu gerçekleri kabul ediyorum. Soğukkanlı olmak zorundayız. Kimse merak etmesin. Bir takım soruları açıklamak, bazı şeyleri tatmin etmek için hareket etmeyiz… Sinirle ve şiddetle hareket etmeyiz. Sakin olması gereken biziz.  Aksi takdirde soyunma odasına gelen oyuncuların haleti ruhiyesine ortak oluruz. Yanlış yapmış oluruz. Bizim görevimiz herkesi kazanmak. Yanlış olanı ifade etmek. 19-20 yaşındakinin de 25-30 yaşındaki oyuncunun da hakkını koruruz. Yayıncı kuruluş olarak böyle bir soru sormanıza hak veriyorum ancak kararları Galatasaray’ı mutlu etmek için alırız

Diğer Yazılar