GALATASARAY SK TARAFTAR PLATFORMU
GALATASARAY SK TARAFTAR PLATFORMU

Keremli tur

Osman Şenher/Skorer

Galatasaray’ın tur atlaması tabii ki hepimizi sevindirdi. Bilhassa Kerem Aktürkoğlu’nun iki asist, bir golle maça damga vurması benim için galibiyeti daha anlamlı bir hale getirdi.

Her zaman söylüyorum; Galatasaray bir yere gelecekse gençlerle gelecek. Artık Oğulcan, Barış Alper de yarın birgün takıma girdiği zaman, sarı-kırmızılıların olumlu anlamda temposu ve rakibe yaptığı pres artacak. Sonradan oyuna girerek son golü atan Emre Kılınç’ın ise daha çok sahada kalması lazım. Bunlar da beraberinde çok daha rahat galibiyetleri getirecek. Ama şu an sorunlar devam ediyor. Diagne gidecek deniyor, dün gece ilk 11’de sahaya çıkıyor, Kerem’in pasıyla maçın ilk golünü atıyor. Feghouli’ye ‘Seni istemiyoruz, kendine takım bul’ diyorlar, o da dün gece karşılaşmanın başından itibaren sahada yer alıyor, Kerem’in pasıyla takımın üçüncü golünü atıyor. Luyindama’nın yerine Danimarka’dan yeni bir stoper alındı. Kongolu futbolcu da istenmediğini biliyor ama o da sahada ilk 11’de. Ne söyleyeyim yani? Motivasyonlarının sıfır olduğu bir ortamda yine bu çocuklar ayakta durabiliyorlarsa, formaları için savaşıyorlarsa, hata yapmalarına rağmen bir alkışı hak ediyorlar.

Dilerim bu transfer problemi bir an önce biter de takım rahatlar. Şu an üstüne basa basa söylüyorum; oynayan ve oynamayan bir çok futbolcunun bu transfer haberleri yüzünden motivasyonunun sıfır olduğu kesin. Luyindama’nın kopmuş olduğunu hepimiz görüyoruz. Peki Fatih hoca, Alpaslan’ı neden koymuyorsun? St Johnstone maçında yine o kadar çok pas hataları yapıldı ki, bunların çoğu da Luyindama ve Marcao kaynaklı. Takım paslaşıyor, öyle paslar veriyor ki, ya arkadaşını sakatlayacak ya da rakip topu alıp gol pozisyonuna girecek. Yakışmaz, yakışmıyor! Böyle büyük bir takımın formasını giyen bir futbolcu böyle büyük hatalar yapamaz.

Muslera tamam dinlenemedi, maçlara motive olamadı dedik, kendisini fazla hırpalamadık. Peki Cim Bom’un ikinci kalecisi kimdir? İsmail Çipe ikinci kaleciyse dün gece İskoç ekibinin attığı tek golde topu elleriyle kendi filelerine gönderdi. Peki böyle büyük bir kulübün Muslera’yı zorlayacak doğru dürüst yetenekli bir kalecisi olması gerekmez mi?

Sonuçta önemli olan tur atlamaktı. Gerçekten rakip zayıf da olsa Avrupa kupalarında galibiyete çok ihtiyacımız var. Bunu da sarı-kırmızılılar başardı. Ben eminim ki şu transfer sezonu bitince daha derli toplu bir Galatasaray seyredeceğiz. Ama şu an sahada maç sırasında çok gelgitler yaşayan bir takım var. Herhalde transferin bitmesiyle beraber Fatih Terim de takımına yeni bir yol haritası çizecek.

Diğer Yazılar